6 Aukcja Sztuki XXI wieku / 18 lutego 2017

26. Piotr Kossakowski | Zbieracz, 2016

Strona głównaAukcje archiwalne6 Aukcja Sztuki XXI wiekuZbieracz, 2016
26
Zbieracz, 2016

Piotr Kossakowski (ur. 1976)

Zbieracz, 2016

akryl, płótno, 90 x 90 cm, sygn. na odwrocie

Piotr Kossakowski Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem obronił w 2005 roku w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza (dyplom dodatkowy z projektowania plakatu w Pracowni prof. Romana Kalarusa). Zajmuje się malarstwem i projektowaniem plakatu. Jest adiunktem na Wydziale Artystycznym w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Autor 18 wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. W 2003 roku otrzymał Stypendium Fundacji im. H. Kołłątaja, w 2004 Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w 2008 roku  Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego. Jest laureatem nagrody w konkursie Samsung Art Master (Fabryka Trzciny, Warszawa, 2004). W 2005 otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Plakatu w Krakowie (Pałac Sztuki Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych); w 2009 ? wyróżnienie na 39. Biennale Malarstwa ?Bielska Jesień?; 2012 nagroda na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji.
Cena wylicytowana
2 400 zł