31 Aukcja Młodej Sztuki / 7 grudnia 2013

3. Piotr Kossakowski | Drgania 4, 2013

Strona głównaAukcje archiwalne31 Aukcja Młodej SztukiDrgania 4, 2013
Drgania 4, 2013

Piotr Kossakowski (ur. 1976)

Drgania 4, 2013

olej, płótno, 120 x 95 cm, sygn. na odwrocie

Piotr Kossakowski Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem obronił w 2005 roku w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza (dyplom dodatkowy z projektowania plakatu w Pracowni prof. Romana Kalarusa). Zajmuje się malarstwem i projektowaniem plakatu. Jest adiunktem na Wydziale Artystycznym w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Autor 18 wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. W 2003 roku otrzymał Stypendium Fundacji im. H. Kołłątaja, w 2004 Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w 2008 roku  Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego. Jest laureatem nagrody w konkursie Samsung Art Master (Fabryka Trzciny, Warszawa, 2004). W 2005 otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Plakatu w Krakowie (Pałac Sztuki Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych); w 2009 ? wyróżnienie na 39. Biennale Malarstwa ?Bielska Jesień?; 2012 nagroda na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji.
Cena wylicytowana
0 zł