79 Aukcja Młodej Sztuki / 11 grudnia 2019

77. Piotr Horodyński | Pneuma, 2019

Strona głównaAukcje archiwalne79 Aukcja Młodej SztukiPneuma, 2019
77
Pneuma, 2019

Piotr Horodyński (ur. 1970)

Pneuma, 2019

olej, płótno, 73 x 54 cm, sygn. p.d.: HORODYŃSKI oraz na odwrocie: Piotr Horodyński Pneuma

Piotr Horodyński Ukończył Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się malarstwem olejnym i akrylowym, o dosyć dużej rozpiętości tematycznej, od surrealizmu, realizmu magicznego po fotorealizm. Brał udział w wystawach galerii EPCOT oraz zbiorowych wystawach malarstwa i grafiki fantastycznej. Jego prace były prezentowane także na wystawach w Forum Fabricum w Łodzi oraz w Operze Śląskiej w Bytomiu. Jego grafiki ukazały się na okładkach i w galeriach wielu czasopism (m.in. Fantastyka, GFX), książek oraz płyt CD, DVD i VCD. Jest autorem książki "Photoshop. Sztuka Tworzenia", będącej próbą powiązania zagadnień historii sztuki z najnowszymi mediami graficznymi. Współpracuj z galeriami w Warszawie i Łodzi, Krakowie i Bielsku-Białej.