14 Aukcja Sztuki XXI wieku / 2 marca 2019

7. Piotr Ambroziak | Shaman, 2017

Strona głównaAukcje archiwalne14 Aukcja Sztuki XXI wiekuShaman, 2017
Shaman, 2017

Piotr Ambroziak (ur. 1971)

Shaman, 2017

akryl, spray, płótno, 95 x 115 cm, sygn. na odwrocie: '2017 | PIOTR AMROZIAK | SHAMAN'

Piotr Ambroziak Doktorant UAP na Wydziale Malarstwa i Rysunku, w pracowni prof. Dominika Lejmana, Studia III stopnia ukończone. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1996 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni drzeworytu prof. Andrzeja Bartczaka (aneks z fotografii u prof. Ireneusza Pierzgalskiego). Jest przede wszystkim autorem obrazów ekspresyjnych i obiektów „miejskiego szamanizmu”. Jego sztuka nacechowana jest emocjami i gestem, który zaciera różnice kulturowe i duchowe, pomiędzy współczesnością a przeszłością. Unikalna forma ekspresji, odwołuję się do znaczeń i deformacji, współczesnych czasów. Pomysłodawca „Warsaw by art”- prezentacji galerii warszawskich. Twórca  i kurator Warsaw off ART- otwarte pracownie artystów dla publiczności. Wystawy indywidualne: 2018 – „Urban Cave”, Galeria Wejście przez sklep z platerami, Warszawa; 2017 – „Plujący Obraz”, Galeria Apteka Sztuki, Warszawa; 2017 – „Pressures of Existence”, Galeria Bohema Nowa Sztuka, Warszawa; 2017 – „Presja Istnienia”, Galeria Rotunda, UAP, Poznań; 2015 – „Anioły i Kosmici”, Galeria Apteka Sztuki, Warszawa; 2015 – „Po ciemnej stronie 2”... - ", BWA, Kielce;2014 – „Full Moon”, Galeria Ptapty, Teatr Polski, Poznań;2013 – „Arche”, Galeria Imaginarium, Łódź; 2013 – „Po ciemnej stronie”, Galeria BWA Kielce, Busko-Zdrój; 2013 – „Roots of Art”, Galeria Klatka, Międzynarodowa Noc Muzeów, Warszawa; 2012 – „CUSTOM”, Galeria OPUS, Łódź; 2011 – „Memotion xxx”, Galeria Lufcik ZPAP, Warszawa; 2010 – „Piotr Ambroziak - malarstwo, rzeźba, instalacja”, Centrum Sztuki IMPART, Wrocław
Cena wylicytowana
6 000 zł