Varia 34 / 15 lutego 2020

94. | Pierścionek z diamentami i szmaragdami

HomeAukcje archiwalneVaria 34Pierścionek z diamentami i szmaragdami
94
Pierścionek z diamentami i szmaragdami

1 poł. XX w.
złoto pr. 0,580, srebro, m. 2,48 g
16 szt. diamentów w starym szlifie uproszczonym 8/8 i 16/16, (centralny 0,10 ct oraz 15 szt. łącznie 0,30 ct), VS-SI/I-J-K-L, 6 szt. szmaragdów w szlifie schodkowym, brak jednego diamentu, 1 szmaragd uszkodzony; rozmiar 13