Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 listopada 2021

7. Peter Gric | The Soulless Warrior, 2016

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejThe Soulless Warrior, 2016
Peter Gric | The Soulless Warrior, 2016

Peter Gric (ur. 1968)

The Soulless Warrior, 2016

akryl, płótno, 50 x 60 cm, sygnowany p.d.: 'P. GRIC 2016' oraz opisany na odwrocie: 'THE SOULLESS WARRIOR" P. GRIC 2016'

Peter Gric
Austriacki malarz pochodzenia czeskiego. W 1988 roku artysta rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu w klasie prof. Arika Brauera. W 1993 roku zdobył tytuł magistra w dziedzinie sztuk pięknych. W 2009 roku Gric wybudował swoją pracownię i dom w Oberhöflein na płaskowyżu Hohe Wand w pobliżu Alp Wschodnich. W 2010 r. pracował przy projekcie filmowym Concept Design dla wytwórni Guillermo del Toro przy filmie "At the Mountains of Madness". W latach 2011-2015 wykładał na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych Peter Gric zaczął odkrywać możliwości wykorzystania technik komputerowych w swoim malarstwie. Odtąd jego organiczne, surrealistyczne widzenie świata w obrazach wzbogaciły złożone struktury architektoniczne i artefakty. Zamiast używać ołówka i szkicownika zaczął projektować swoje kompozycje za pomocą oprogramowania do wizualizacji 3D, przenosić wirtualną rzeczywistość do swojej twórczości i dzięki temu odnalazł swój nad wyraz wyjątkowy i wyróżniający go styl.
Cena wylicytowana
32 000 zł