30 Aukcja Sztuki XXI wieku® / 10 grudnia 2022

21. Paweł Wąsowski | Trinity II, 2022

Strona głównaAukcje archiwalne30 Aukcja Sztuki XXI wieku®Trinity II, 2022
Paweł Wąsowski | Trinity II, 2022

Paweł Wąsowski (ur. 1974)

Trinity II, 2022

akryl, płótno, 100 x 100 cm, sygnowany na odwrocie: '"TRINITY II" PAWEŁ WĄSOWSKI | 2022 ACRYLIC | NR: CXLVII'

Paweł Wąsowski
Paweł Wąsowski urodził się w 1974 roku w Mińsku Mazowieckim. Jest architektem, malarzem, wykładowcą akademickim i kolekcjonerem sztuki. W 1999 roku artysta uzyskał dyplom, w 2008 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, fotografią i historią architektury. Interesuje go przede wszystkim korespondencja architektury i sztuk wizualnych oraz wpływ architektury na malarstwo i odwrotnie. W swojej pracy bada złudzenia optyczne, wpływ koloru na przestrzeń i człowieka. Kwadratowe kształty znajdujące się na obrazach artysty potęgują percepcyjne zniekształcenie widza. Niezależnie od tego, gdzie spojrzy widz, obraz wydaje się w ciągłym ruchu.
Cena wylicytowana
5 500 zł