60 Aukcja Młodej Sztuki / 23 czerwca 2016

1. Paweł Porada | Kobieta i ptaki, 2016

aAukcje archiwalne60 Aukcja Młodej SztukiKobieta i ptaki, 2016
Kobieta i ptaki, 2016

Paweł Porada

Kobieta i ptaki, 2016

olej, płótno, 80 x 120 cm (dyptyk), sygn. l. d.: monogram autorski

Paweł Porada Ur. w 1985 r. w Rzeszowie, obecnie mieszka i tworzy w Belgii. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na którym uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek oraz grafikę. Główną tematyką obrazów są portrety, które w sposób niejednoznaczny zestawia z różnymi elementami. Inspiracje czerpie z obserwacji ludzi, ich zachowań, problemów, marzeń oraz codzienności. Artysta w swoich pracach łączy ze sobą mocne plamy oraz zdecydowane kształty. W malarstwie poszukuję prostoty i harmonii oraz indywidualnych wartości. Jego prace znajdują się w prywatnych miejscach w kraju i zagranicą. Wybrane wystawy: 2015 - wystawa indywidualna, Dom Polski, II deptak Polonii w Belgii, Bruksela; 2014 - wystawa indywidualna, Teatr Juliusza Słowackiego, Kraków; 2013 - wystawa indywidualna, Art Bar 25, Kraków.
Cena wylicytowana
800 zł