58 Aukcja Młodej Sztuki / 31 marca 2016

63. Paweł Porada | Elementy kobiety, 2015

aAukcje archiwalne58 Aukcja Młodej SztukiElementy kobiety, 2015
63
Elementy kobiety, 2015

Paweł Porada

Elementy kobiety, 2015

olej, płótno, 115 x 75 cm
sygn. p.d.
Paweł Porada Ur. w 1985 r. w Rzeszowie, obecnie mieszka i tworzy w Belgii. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na którym uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek oraz grafikę. Główną tematyką obrazów są portrety, które w sposób niejednoznaczny zestawia z różnymi elementami. Inspiracje czerpie z obserwacji ludzi, ich zachowań, problemów, marzeń oraz codzienności. Artysta w swoich pracach łączy ze sobą mocne plamy oraz zdecydowane kształty. W malarstwie poszukuję prostoty i harmonii oraz indywidualnych wartości. Jego prace znajdują się w prywatnych miejscach w kraju i zagranicą. Wybrane wystawy: 2015 - wystawa indywidualna, Dom Polski, II deptak Polonii w Belgii, Bruksela; 2014 - wystawa indywidualna, Teatr Juliusza Słowackiego, Kraków; 2013 - wystawa indywidualna, Art Bar 25, Kraków.