Varia 22 / 7 kwietnia 2018

46. Patrick von Kalckreuth | Morze

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 22Morze
46
Morze

Patrick von Kalckreuth (1892 Starnberg - 1970 Monachium)

Morze

olej, płótno, 60 x 89 cm
sygn. p. d.: P v. Kalckreuth

Patrick von Kalckreuth Niemiecki marynista. Działał w Düsseldorfie, Berlinie, ale przede wszystkim inspirowało go Morze Północne. Popularność zdobył, malując wizerunki żaglowców na tle bezkresnego nieba, utrzymane w XIX-wiecznej tradycji. Okręt płynący w pełnym ożaglowaniu to charakterystyczny motyw dla twórczości Kalckreutha, który znakomicie potrafił uchwycić majestatyczne piękno sylwet żaglowców. Może on stanowić symbol tęsknoty człowieka za wolnością, znikomość ludzkich wysiłków wobec potęgi żywiołów, niekiedy też stawał się metaforą tułaczki, zmagań człowieka z przeciwnościami losu. Prezentowany obraz nasycony światłem pokazuje mistrzowski warsztat malarza.
Cena wylicytowana
3 000 zł