1. Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 grudnia 2015

18. Noemi Staniszewska | Live EVIL, 2012

Strona głównaAukcje archiwalne1. Aukcja Sztuki XXI wiekuLive EVIL, 2012
Live EVIL, 2012

Noemi Staniszewska

Live EVIL, 2012

akryl, płótno, 100 x 140 cm, sygn. na odwrcie na krośnie: NOEMI STANISZEWSKA

Noemi Staniszewska Ur. w 1991 r. Absolwentka wydziału malarstwa ASP w Gdańsku, obrona dyplomu z wyróżnieniem w 2014 pod kierunkiem prof. Ostrogórskiego (aneks z animacji pod kierunkiem mgr. Roberta Turło). W 2013 uczęszczała do Royal Academy of Art w Hadze w ramach wymiany studenckiej. W latach 2011-2014 była stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska, a w okresie od 2013-2014 stypendystką MKiDN. W 2015 otrzymała główną nagrodę w katerogrii Malarstwo na 9th Arte Laguna Prize w Wenecji. Cykl prac ?Obrazy o prędkości maluje się powoli? porusza temat szybkości współczesnego życia w nawiązaniu do teorii nie-miejsc Marca Auge. Przedstawia autostrady jako przestrzenie, które jedynie mijamy, nie mając możliwości zatrzymania, nie dające nam szansy zaistnienia w nich. Pokazuje jak przy wzroście prędkości przestrzeń uabstrakcyjnia się i przestaje być możliwa do odczytania. Wybrane wystawy zbiorowe: 2015 - Premio Combat Prize, Museo Civico G. Fattori, Livorno; 2015 - "Młode Malarstwo w Gdańsku", ASP, Gdańsk; 2014 - Biennale Gdańskie, Gdańska Galeria Miejska, Gdańsk; 2012 - "Bliskoznacznie", Muzeum ASP, Wrocław; 2012 - "Last Minute", Galeria Spotkań WOAK, Toruń.
Cena wylicytowana
1 500 zł