30 Aukcja Sztuki XXI wieku® / 10 grudnia 2022

5. Nikodem Szpunar | Bez tytułu, 2022

Strona głównaAukcje archiwalne30 Aukcja Sztuki XXI wieku®Bez tytułu, 2022
Nikodem Szpunar | Bez tytułu, 2022

Nikodem Szpunar (ur. 1987)

Bez tytułu, 2022

technika własna, płótno, 130 x 100 cm, sygnowany na odwrocie: 'Nikodem Szpunar | 100X130 | 20221105/03'

Nikodem Szpunar
Artysta, projektant mebli, absolwent wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz National College of Art and Design w Dublinie. Razem z żoną Kamilą tworzą pracownię projektową zlokalizowaną w starej części Pragi w Warszawie. Jest to przestrzeń, w której myśl projektowa przekłada się na produkty, obiekty z pogranicza abstrakcji oraz obrazy. Współpracują z polskimi markami meblowymi takimi jak Paged, Noti, Befame, Iwc Home wdrażając produkty na skalę przemysłową. Proces twórczy opierają na zdobywanej wiedzy technologicznej w połączeniu z intuicją oraz obserwacją otaczających form. Ich projekty prezentowane były na międzynarodowych targach w Berlinie, Londynie czy Salone del Mobile w Mediolanie. Laureaci kilku nagród, Make Me!, jak również shortlisted Asahikawa Design Awards, Projektant Roku 2022. W dziedzinie malarstwa Nikodem do tej pory zorganizował dwie indywidualne wystawy oraz wspólną z Kamilą wystawę w BWA w Bydgoszczy.
Cena wylicytowana
12 000 zł