Aukcja Rzeźby XXI wieku / 25 maja 2022

33. Natalia Magalska | Hwdpkp

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Rzeźby XXI wiekuHwdpkp
33
Natalia Magalska | Hwdpkp

Natalia Magalska

Hwdpkp

2022, porcelana szkliwiona, złocona naszkliwnie, wym.: 22 x 2,8 x 4 cm, pierwsza rzeźba z serii "#1", sygn.monogram wiązany: NM, #001

Natalia Magalska
Urodzona w 1994 roku w Elblągu, absolwentka Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2019 rok).

Nagrodzona m.in. Główną Nagrodą Rady Programowej CS Galerii El podczas XXX Salonu Elbląskiego, Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańsk oraz Nagrodą CSW Łaźnia za pracę dyplomową „Łódzka 5” w konkursie XI Najlepsze Dyplomy ASP, Nagrodą Rektora ASP we Wrocławiu w V Studenckim Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej w Poznaniu za pracę „Dres”, wyróżnieniem w XVII Międzynarodowych Warsztatach Odlewniczych, Grand Prix i Nagrodą Publiczności w Konkursie Rysunkowym Przegrys oraz wielokrotnymi stypendiami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Starosty Elbląskiego oraz Stypendium Rektora dla najlepszych studentów.

Brała udział w licznych plenerach i projektach artystycznych, m.in. OPWA 2017 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Głęboka Woda 2018 w Gdańskiej Galerii Miejskiej, I Sympozjum Rzeźby Współczesnej 2020 w CRP w Orońsku. Uczestniczka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Tworzy głównie ceramiczne obiekty będące materializacją miejskiej codzienności, jej prace stanowią to żartobliwy, czasem krytyczny komentarz życia w Polsce. Mieszka i tworzy w Radomiu.
Cena wylicytowana
1 200 zł
+ 48 602 593 826