60 Aukcja Młodej Sztuki / 23 czerwca 2016

69. Natalia Andrzejewska | Słowa otwarte II, 2014

aAukcje archiwalne60 Aukcja Młodej SztukiSłowa otwarte II, 2014
69
Słowa otwarte II, 2014

Natalia Andrzejewska (ur. 1986)

Słowa otwarte II, 2014

akryl, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Natalia Andrzejewska Mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka ASP w Warszawie oraz studiów podyplomowych w Instytucie Badań Literackich PAN; studiowała również w Accademia di Belle Arti w Wenecji. Doktorantka w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zajmuje się malarstwem, sztuką w przestrzeni publicznej, tworzy obiekty przestrzenne. Kuratorka i producentka wydarzeń artystycznych, kulturalnych i muzealnych, autorka opracowań teoretycznych o opiece konserwatorsko - kuratoryjnej sztuki współczesnej. Stypendystka Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (2014). Wybrane wystawy idywidualne: 2015 ? ?Szczelina?, wystawa malarstwa i obiektów przestrzennych, Galeria KURATORIUM, Warszawa; 2015 ? ?To jest nasze miejsce?, Galeria Bardzo Biała, Warszawa; 2014 ? ?Wszystko dzieje się w bezdechu?, wystawa malarstwa i malarskich działań przestrzennych, Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk w Żyrardowie; 2012 ? ?Słowa Otwarte?, prezentacja projektu dyplomowego, Galeria STUDIO, Warszawa. Wybrane wystawy zbiorowe: 2016 ? ?25-lecie działalności Galerii nad Wisłą?, Galeria ZPAP, Toruń; 2016 ? ?Grid?, Galeria XS, Instytut Sztuk Pięknych, Kielce; 2016 ??Kształty Ducha?, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika, Toruń; 2015 ? ?Współczynnik ryzyka?, Galeria -1, Warszawa; 2015 ? ?Nic nie jest takie, jakie się wydaje?, Galeria nad Wisłą, Toruń; 2015 ? ?BLACK. Kulturowe konotacje czerni?, Galeria Promocji Młodych, Łódź; 2015 ? ?Interferencje?, Galeria XS, Instytut Sztuk Pięknych, Kielce; 2015 ? ?To jest nasze miejsce?, Galeria Stara Kotłownia, Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie; 2014 ? ?ZA_RYS?, Galeria XS, Instytut Sztuk Pięknych, Kielce.