48 Aukcja Młodej Sztuki / 9 kwietnia 2015

87. Monika Dałek | Aż włos się jeży, 2014

Aukcja dziAukcje archiwalne48 Aukcja Młodej SztukiAż włos się jeży, 2014
87
Aż włos się jeży, 2014

Monika Dałek

Aż włos się jeży, 2014

akryl, płótno, 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie
Monika Dałek Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom obroniła 2008r. na Wydziale Edukacji Wizualnej w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Włodzimierza Stelmaszczyka, aneks do dyplomu - książka artystyczna w Pracowni Projektowania graficznego adi.Włodzimierza Morawskiego. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuk wizualnych, głównie malarstwem, w którym bohaterami czyni postacie lub obiekty uwikłane w ?teatrze sytuacji?. Wierzy w ciągłą zmienność sztuki, to przekonanie przemyca w swych pracach stosując różne konwencje. Autorka wystaw indywidualnych i uczestniczka wystaw zbiorowych. Wybrane wystawy: 2014 - ?Inspiracje filmowe?, Muzeum Kinematografii, Łódź; 2014 - ?Artygiel?, 2 kielecka wystawa artystów regionu; 2012 - ?12 + 1?, Pedagogiczna Biblioteka Publiczna, Zgierz; 2011 - ?Notatki?, Galeria ?Widok?, Łódź; 2009 - ?Akcja Re:akcja?, Muzeum Sztuki 2, Łódź; 2009 -?Najlepsze dyplomy?, Biała Fabryka, Muzeum Włókiennictwa, Łódź; 2008 - Wystawa rysunków, Galeria ?Pod Napięciem?, Łódź.