Aukcja Prac na Papierze / 18 lipca 2020

105. Mojżesz Kisling | Pejzaż z Saint-Tropez

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzePejzaż z Saint-Tropez
105
Pejzaż z Saint-Tropez

Mojżesz Kisling (1891 Kraków - 1953 Sanary-sur-Mer)

Pejzaż z Saint-Tropez

litografia barwna, papier, 51 x 59 cm w świetle passe-partout
sygn. i pieczętowana p. d. przez Jeana Kislinga, numerowana l. d.: 5/150

Mojżesz Kisling
Malarz żydowskiego pochodzenia, jeden z przedstawicieli École de Paris. W latach 1907–1911 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Józefa Pankiewicza. Już wtedy zaczął odnosić liczne sukcesy, a jego prace przyniosły mu nagrody. Zaraz po studiach wyjechał do Paryża, gdzie zamieszkał w słynnej dzielnicy Montmartre. Na swej artystycznej drodze poznał wiele wybitnych postaci ówczesnej sceny artystycznej, jak na przykład Amedeo Modigliani, który namalował portret Kislinga w 1916 roku. Malarstwo Kislinga wzbudzało powszechny podziw, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się portrety oraz akty o surrealistycznych formach. Brał udział w licznych wystawach sztuki współczesnej polskiej, między innymi w Paryżu oraz Brukseli.
Cena wylicytowana
3 400 zł