4. MN Polska | Portret kanonika z orderem Orła Białego- Epitafium

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 39Portret kanonika z orderem Orła Białego- Epitafium
portret-kanonika-z-orderem-orla-bialego-epitafium-mn-polska

MN Polska (XVIII/XIX w.)

Portret kanonika z orderem Orła Białego- Epitafium

olej, blacha mosiężna, 53 x 42 cm owal, na obrzeżach otwory po mocowaniu epitafium, na odwrocie ślady zdobień; ornament puncowany - fragment ukazujący kapelusz kardynalski.

Portret kanonika, z dystynktorium kanoniczym na piersi wzorowanym na Orderze Orła Białego - oznace przysługującej członkom kapituły katedralnej lub kolegiackiej, pochodzący zapewne z epitafium (4 otwory po mocowaniu).