1. Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 grudnia 2015

16. Mirosław Brucki | Bez tytułu, 2015

Strona głównaAukcje archiwalne1. Aukcja Sztuki XXI wiekuBez tytułu, 2015
Bez tytułu, 2015

Mirosław Brucki

Bez tytułu, 2015

olej, płótno, 50 x 69,5 cm, sygn. l.d.

Mirosław Brucki Absolwent konserwatorstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od 1978 r. zatrudniony jako konserwator modelarz w Pracowni Konserwacji Modeli Narodowego Muzeum Morskiego (dawniej Centralnego Muzeum Morskiego). Jest współautorem m.in. rekonstrukcji zabytkowych modeli okrętów z kolekcji Dworu Artusa w Gdańsku. Uprawia malarstwo pejzażowe, abstrakcyjne, maluje też kopie dzieł innych malarzy, zajmuje się również konserwacją malarstwa sztalugowego. Wybrane wystawy: 1989, ?Plastyczny krąg muzealny?, Muzeum Romantyzmu w Opiniogórze; 2000, ?Po godzinach. Mirosław Brucki - malarstwo, Wiesław Urbański ? tkanina?, Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku.
Cena wylicytowana
19 000 zł