olej, płótno, 47,5 x 65 cm, sygn. l.d.: MK.Piotrowski
Mieczysław Korwin-Piotrowski W latach 1891-93 studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w pracowniach F. Cynka i W. Łuszczkiewicza. Naukę kontynuował w prywatnej szkole malarstwa i rysunku w Monachium. Po studiach osiadł we Lwowie. Związany był również z Kijowem, gdzie prawdopodobnie zajmował się pracą pedagogiczną. Wystawiał w krakowskim i lwowskim TPSP, a także w Kijowie i Tarnopolu. W roku 1917 w Kijowie odbył się indywidualny pokaz twórczości artysty. Tematem większości jego prac były pejzaże, choć malował też sceny rodzajowe, często związane z życiem na wsi, myśliwskie oraz widoki miast.