Aukcja Prac na Papierze / 18 lipca 2020

20. Mieczysław Filipkiewicz | Zimowy pejzaż podgórski

HomeAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzeZimowy pejzaż podgórski
Zimowy pejzaż podgórski

Mieczysław Filipkiewicz (1891 Kraków -1951)

Zimowy pejzaż podgórski

akwarela, gwasz, papier, 16,5 x 31 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ

Mieczysław Filipkiewicz Student malarstwa krakowskiej ASP w latach 1910-15 w pracowni S.Dębickiego, J. Pankiewiecza i T.Axentowicza, a następnie wyjechał na dalsze studia do Wiednia. Po powrocie w 1921 wrócił do krakowskiej ASP do pracowni W.Weissa. (od 1923 r.). Zarówno w trakcie studiów jak i w późniejszym czasie był wielokrotnie nagradzany. Brał udział w licznych wystawach TPSP oraz krajowych. Filipkiewiecz był przed wszystkim pejzażystą, rzadziej malował martwe natury i kompozycje figuralne. Jego pejzaże, głównie w mniejszych formatach, zarówno technice olejnej, akwareli jak i w gwaszu. Tworzył nastrojowe widoki górskie i morskie.
Cena wylicytowana
2 300 zł