Aukcja Dzieł Sztuki / 8 października 2016

19. Mieczysław Filipkiewicz | Dalie w zielonej wazie

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiDalie w zielonej wazie
Dalie w zielonej wazie

Mieczysław Filipkiewicz (1891 Kraków -1951)

Dalie w zielonej wazie

olej, płótno, 96 x 67 cm, sygn.p.d.: Mieczysław Filipkiewicz

Mieczysław Filipkiewicz Student malarstwa krakowskiej ASP w latach 1910-15 w pracowni S.Dębickiego, J. Pankiewiecza i T.Axentowicza, a następnie wyjechał na dalsze studia do Wiednia. Po powrocie w 1921 wrócił do krakowskiej ASP do pracowni W.Weissa. (od 1923 r.). Zarówno w trakcie studiów jak i w późniejszym czasie był wielokrotnie nagradzany. Brał udział w licznych wystawach TPSP oraz krajowych. Filipkiewiecz był przed wszystkim pejzażystą, rzadziej malował martwe natury i kompozycje figuralne. Jego pejzaże, głównie w mniejszych formatach, zarówno technice olejnej, akwareli jak i w gwaszu. Tworzył nastrojowe widoki górskie i morskie.
Cena wylicytowana
12 000 zł