18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

40. Michał Rybiński | Powidoki II, 2014-2016

Strona głównaAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku Powidoki II, 2014-2016
40
Powidoki II, 2014-2016

Michał Rybiński (ur. 1982)

Powidoki II, 2014-2016

olej, płótno, 100 x 120 cm, sygnowany na odwrocie: '"POWIDOKI II 2014-16 Michał Rybiński | [sygnatura]'

2018 – wystawa zbiorowa „Niefiguratywnie”, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Łódź
2016 – wystawa zbiorowa „Potok Sztuki”, BWA, Szczecin
2015 – wystawa zbiorowa „MEETING POINT”, wystawa na 10. lecie pracowni malarstwa prof. Wojciecha Ledera, Galeria ASP w Łozi
2014 – wystawa indywidualna „Powidoki”, Dom Pracy Twórczej, Uniejów

Michał Rybiński Artysta malarz, twórca instalacji, rysownik. Ukończył Wydział Grafiki Warsztatowej i Malarstwa na ASP w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Dyplom w 2007 roku pod kierunkiem prof. Stefana Ficnera z grafiki warsztatowej i prof. Piotra C. Kowalskiego z malarstwa. Laureat Nagród: im. Marii Dokowicz za najlepszy Dyplom ASP w Poznaniu; Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, Bunkier Sztuki Kraków (2007). Od roku 2008 asystent prof. Wojciecha Ledera w ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (Pracownia Malarstwa i Rysunku). Doktorat w 2013 roku w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 2014 adiunkt w Pracowni Malarstwa i Rysunku ASP w Łodzi. Od 2017 do 2019 Koordynator Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. W roku 2017 zostaje kierownikiem autorskiej Pracowni Rysunku Konceptualnego na Wydziale Malarstwa i Rysunku, pełni również funkcję kierownika, Katedry Rysunku na w/w wydziale. W 2018 roku zostaje wybrany na stanowisko prodziekana wydziału Malarstwa i Rysunku. Prace w kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju oraz na świecie, m.in.( University of Art Tennessee, Stuttgarcie i Berlinie, gdzie odbywał wizytacje artystyczne)
Cena wylicytowana
4 600 zł