72 Aukcja Młodej Sztuki / 20 czerwca 2018

48. Michał Mroczka | Port wschodni, 2018

aAukcje archiwalne72 Aukcja Młodej SztukiPort wschodni, 2018
48
Port wschodni, 2018

Michał Mroczka (ur. 1984)

Port wschodni, 2018

technika mieszana, płótno, 100 x 150 cm, sygn. p.d.: MROCZKA, „PORT WSCHODNI”, 2018 oraz opisany na odwrocie: MICHAŁ MROCZKA, „PORT WSCHODNI”, 2018, 100X150, TECHNIKA MIESZANA

Michał Mroczka W roku 2004 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie ze specjalizacją snycerstwo. W 2009 uzyskał dyplom z malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Od 2007 roku współtworzy grupę artystyczną Niezależna Akademia Frenetyków. W 2010 był współzałeżycielem autonomicznej lubelskiej galerii Kamienica Cudów. Należy do Stowarzyszenia Pracownia Otwarta w Lublinie. Jest współtwórcą makiety śródmieścia przedwojennej Warszawy w Teatrze Kamienica. Laureat Złotego Liścia Retro Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za propagowanie okresu 20lecia międzywojennego. Finalista Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch 2015. Finalista konkursu Konfrontacje Sztuki 2016 Mazowieckiego Instytutu Kultury. Półfinalista Atre Laguna 2016 w Wenecji. Obecnie tworzy i mieszka w Warszawie i Gdyni. Autor kilku wystaw indywidualnych: 2017 – „Jest bezpiecznie”, Wejście przez sklep z platerami, Warszawa; 2017 – wystawa w Teatrze Kamienica, Warszawa; 2017 – „Przeczucie wojny” Pragaleria, Warszawa; 2016 – „Wystawa”, Teatr Klepisko, Kazimierz Dolny; 2007 – „Bezkrólewie”, Galeria 1, Lublin . Uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą m.in. w Lublinie, Warszawie, Berlnie, Sopocie, Krakowie, Bad Gastein, Wrocławiu, Rzeszowie.
Cena wylicytowana
2 600 zł