19 Aukcja Sztuki XXI wieku / 3 czerwca 2020

10. Michał Misiak | S-43, 2009

Strona głównaAukcje archiwalne19 Aukcja Sztuki XXI wiekuS-43, 2009
S-43, 2009 - 1S-43, 2009 - 2

Michał Misiak (ur. 1973)

S-43, 2009

olej, płótno, 100 x 100 cm, sygnowany na odwrocie: '[monogram MM] | MICHAŁ MISIAK 2009 | "S-43" | 100x100 cm | OLEJ'

"WYSTAWIANY: 2011 – wystawa indywidualna „Symetrie”, Galeria Pod Rejentem, Kraków"

Michał Misiak Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem uzyskany w 1999 r. w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego, aneks graficzny w pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego). Obecnie prowadzi Pracownię Struktur Działań Przestrzennych i Barwy na Wydziale Architektury Wnętrz na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem i fotografią. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat kilkunastu nagród i wyróżnień. Prace prezentował w ramach 24 wystaw indywidualnych oraz ponad 120 zbiorowych, zarówno w kraju jak i za granicą. Od 2004 r. uczestniczy w plenerach artystów posługujących się językiem geometrii dr Bożeny Kowalskiej. Jego prace znajdują się w zbiorach Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Museum Jerke w Recklinghausen (Niemcy), Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Holandii, Francji, Szwajcarii, USA i na Ukrainie.
Cena wylicytowana
8 000 zł