Aukcja Sztuki XXI wieku / 28 maja 2022

2. Michał Misiak | FR-73, 2022

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Sztuki XXI wiekuFR-73, 2022
Michał Misiak | FR-73, 2022

Michał Misiak (ur. 1973)

FR-73, 2022

akryl, płótno, 60 x 60 cm, sygnowany na odwrocie: '[MM] | MICHAŁ MISIAK | 2022 | "FR-73" | AKRYL | 60X60 cm.'

Michał Misiak Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem uzyskany w 1999 r. w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego, aneks graficzny w pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego). Obecnie prowadzi Pracownię Struktur Działań Przestrzennych i Barwy na Wydziale Architektury Wnętrz na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem i fotografią. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat kilkunastu nagród i wyróżnień. Prace prezentował w ramach 24 wystaw indywidualnych oraz ponad 120 zbiorowych, zarówno w kraju jak i za granicą. Od 2004 r. uczestniczy w plenerach artystów posługujących się językiem geometrii dr Bożeny Kowalskiej. Jego prace znajdują się w zbiorach Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Museum Jerke w Recklinghausen (Niemcy), Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Holandii, Francji, Szwajcarii, USA i na Ukrainie.
Estymacja:
6 500 - 8 000 zł
Cena wywoławcza:
5 000 zł