18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

46. Michał Mąka | Flora, 2019

aAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku Flora, 2019
46
Flora, 2019

Michał Mąka (ur. 1989)

Flora, 2019

akryl, spray, ręcznie wycinany szablon, płótno, 140 x 100 cm, sygnowany na odwrocie: 'Michał Mąka | "FLORA II" | 2019 + logo autorskie'

2019 – wystawa indywidualna „Digital Gods”, Calisia, Łódź
2019 – wystawa indywidualna „Digital Gods”, Galeria Hotelu Andel’s, Łódź
2019 – wystawa indywidualna „Digital Gods”, Galeria Officyna Art & Design, Warszawa

Michał Mąka Absolwent studiów magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dyplom zdobył w Pracowni Malarstwa prof. zw. Marka Zaborowskiego i dr Joanny Dudek (aneks z grafiki w pracowni dra hab. Macieja Guźniczaka). Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, muralem, fotografią, sztuką w przestrzeni miejskiej. Ubiegłoroczny finalista wystawy „Stencil Art Prize” (2019), najważniejszego konkursu dla artystów posługujących się w swojej twórczości ręcznie wycinanym szablonem, który odbył się Tortuga Studio w Sydney. Jest laureatem nagród: V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Ikony Popkultury” we Wrocławiu (2015) i Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt muralu na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (2016) oraz dwukrotnym laureatem nagrody publiczności w „A-Kumulacjach, Kaliskim Biennale Sztuki” (2017, 2019) odbywającym się w galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu . Otrzymał stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury (2017) i Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w sezonie kulturalnym 2017/2018. Wystawy indywidualne: 2019 – „Digital Gods” wystawa indywidualna, Galeria Officyna Art & Design, Warszawa; 2019 – „Flora” wystawa indywidualna, Galeria sztuki im. Jana Tarasina, Kalisz; 2017 – „Geometria dźwięku” wystawa indywidualna, Galeria Pulsar - Galeria sztuki im. Jana Tarsina w Kaliszu; 2015 – „Dysocjacja” wystawa indywidualna, Kubek i Ołówek, Warszawa; 2014 – „Stan dysocjacji” wystawa indywidualna, Galeria Wejście/Wyjście, UAM Kalisz. Wybrane wystawy zbiorowe: 2019 – „Stencil Art Prize”, Tortuga Studio, Sydney (Australia); 2019 – „Z różnych powodów Vol. 3”, Galeria Officyna Art & Design, Warszawa; 2019 – „A-kumulacje” II Kaliskie Biennale Sztuki, Galeria sztuki im. Jana Tarasina, Kalisz; 2018 – „Street Art.” wystawa zbiorowa, Surface Gallery, Nottingham (Anglia); 2018 – „Beyond Walls” wystawa zbiorowa, Muzeum w Lynn, Massachusetts (USA); 2018 – „Beyond Walls” międzynarodowy festiwal muralu Lynn, Massachusetts (USA); 2018 – „Przenikania”, Galeria Officyna Art & Design, Warszawa; 2018 – „Sztuka Teraz”, Muzeum Narodowe w Krakowie; 2017 – „POW! WOW! Worcester” międzynarodowy festiwalu muralu Worcester, Massachusetts, (USA); 2017 – „A-kumulacje” I Kaliskie Biennale Sztuki, Galeria sztuki im. Jana Tarasina, Kalisz; 2016 – 10. Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Wozownia, Toruń; 2016 – „Salon odrzuconych”, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot
Cena wylicytowana
4 600 zł