Aukcja Dzieł Sztuki / 25 sierpnia 2018

36. Michał Gorstkin-Wywiórski | Przydrożny krzyż, 1907 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPrzydrożny krzyż, 1907 r.
36
Przydrożny krzyż, 1907 r.

Michał Gorstkin-Wywiórski (1861 Warszawa - 1926 Berlin)

Przydrożny krzyż, 1907 r.

olej, płótno, 84 × 120 cm
sygn. p. d.: M.G.Wywiórski 1907

Namalowany obraz to zapewne widokz okolic Rogalina, gdzie w 1907 roku
artysta gościł na zaproszenie Edwarda Raczyńskiego. W tym czasie powstał m.in. obraz
„Łąki nad Wartą w Rogalinie” (olej, płótno, 110 × 161 cm, w zbiorach MNP, nr Mp2010)

Cena wylicytowana
30 000 zł