14 Aukcja Sztuki XXI wieku / 2 marca 2019

25. Michał Gątarek | Pogrzeb na księżycu II, 2012

Strona głównaAukcje archiwalne14 Aukcja Sztuki XXI wiekuPogrzeb na księżycu II, 2012
Pogrzeb na księżycu II, 2012

Michał Gątarek (ur. 1985)

Pogrzeb na księżycu II, 2012

olej, płótno, 140 x 120 cm, sygn. na odwrocie: 'MICHAŁ GĄTAREK | POGRZEB NA KSIĘŻYCU II | 2012'

Michał Gątarek W 2010 roku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Wrocławiu na wydz. Malarstwa (promotor pracy dyplomowej prof. Aleksander Dymitrowicz). W trakcie studiów, w latach 2008/2009, odbył stypendium, w ramach programu Erasmus, w Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts w Bourges we Francji. Laureat II Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego w 42. Biennale „Bielska Jesień 2015”. Wybrane wystawy i osiągnięcia: 2017 – wystawa pokonkursowa 43. Biennale Bielska Jesień 2017, BWA Bielsko-Biała; 2016 – wystawa indywidualna „Nowa Atlantyda”, Galeria Arttrakt, Wrocław; 2016 – wystawa zbiorowa „Błaźni i kapłani”, Urania, Berlin; 2014 – wystawa indywidualna „Młodzież z dobrych domów”, galeria MMXIII, Wrocław; 2013 - wystawa zbiorowa "Międzyplanetarnie", Galeria U, Wrocław; 2011 – udział w trzeciej edycji projektu „Woliery”, Muzeum Współczesne (MWW), Wrocław; 2011 – wystawa zbiorowa „Ekspresja XXI”, CS Impart, Wrocław; 2011 – wystawa indywidualna „Mundofobia”, Galeria Arttrakt, Wrocław; 2011 – wyróżnienie honorowe w I Biennale Sztuki Młodego Wrocławia, Galeria Impart, Wrocław; 2011 – wystawa zbiorowa malarstwa w ramach festiwalu „Podwodny Wrocław”, Browar Mieszczański, Wrocław; 2011 – wystawa poplenerowa Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych Pieńków 2010, Pałac Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków; 2010 – wystawa wspólna z prof. Zdzisławem Nitką w galerii POKUSA, Wiesbaden (Niemcy); 2009 - 2010 – udział w objazdowej wystawie „Młode Malarstwo Polskie – Sztuka z Dolnego Śląska”, Drezno, Norymberga, Bad Reichenhall, Wiesbaden, Akwizgran (Niemcy).
Cena wylicytowana
3 500 zł