18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

2. Michał Cygan | Uryna, 2019

Strona głównaAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku Uryna, 2019
Uryna, 2019

Michał Cygan (ur. 1989)

Uryna, 2019

akryl, płótno, 90 x 120 cm, sygnowany p.d.: 'M. Cygan' oraz na odwrocie: 'Michał Cygan | "URYNA" 2019'

Michał Cygan W latach 2011-2016 studiował na ASP w Katowicach (Wydział Artystyczny: Grafika Warsztatowa / Pracownia Wklęsłodruku u prof. Jana Szmatlocha oraz w Pracowni malarstwa u prof. K. Cieślika). Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni Grafiki Cyfrowej u prof. Adama Romaniuka. Wybrane osiągnięcia artystyczne: 2018 – Grand Prix w III Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy; 2017 – Główna nagroda w kategorii Under 30 Art Prize CBM, Turyn Włochy; 2017 – Wyróżnienie honorowe w 7. Przeglądzie Młodej Sztuki „Świeża Krew”, Galeria Socato, Wrocław; 2016 – Wyróżnienie Honorowe, Najlepsze Dyplomy ASP w Gdańsku; 2015 – Pierwsza nagroda w konkursie Ogólnopolskim im. Vincenta Van Gogha w Rybniku; 2015 – Pierwsza nagroda w konkursie na plakat „150 Lat Hodowli Żubrów w Pszczynie”. Swoje prace prezentował na międzynarodowych targach sztuki w Londynie (Passion for Freedom, 2018), Paryżu (ARTEXPO Art3f, 2018). Wybrane wystawy indywidualne: 2017 – „Wszyscy umrzemy”, FRESZ Gallery, Kraków; 2016 – wystawa twórczości, Galeria Promocyjna, Warszawa; 2016 – wystawa malarstwa, Galeria Ateneum, Katowice; 2014 – wystawa malarstwa, Klakier Gallery, Katowice. Wybrane wystawy zbiorowe: 2018 – wystawa sztuki współczesnej „Mizantropia – Valentine’s Hate Speech”, Kraków; 2016 – Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych „Promocje 2016”, Legnica; 2016 – „Fresz Moduł”, FRESZ Gallery, Kraków; 2015 – „UWAGA! ŚWIEŻO MALOWANE”, FRESZ Gallery, Kraków. Prace Michała Cygana znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz w kolekcji Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Cena wylicytowana
2 000 zł