71 Aukcja Młodej Sztuki / 18 kwietnia 2018

63. Matylda Polak | Muzeum Reina Sofia, Madryt, 2017

Strona głównaAukcje archiwalne71 Aukcja Młodej SztukiMuzeum Reina Sofia, Madryt, 2017
63
Muzeum Reina Sofia, Madryt, 2017

Matylda Polak (ur. 1995)

olej, płótno, 100 x 100 cm, sygn. p.d.: Matylda Polak `17

Matylda Polak Ur. w 1995 r. w Bielsku-Białej, gdzie ukończyła liceum ogólnokształcące o profilu matematyczno-fizycznym i przez 6 lat uczyła się rysunku i malarstwa pod okiem malarki i projektantki Janiny Wierusz-Kowalskiej. Choć malarstwo pozostaje jej największą pasją, to interesują ją również inne dziedziny sztuki i projektowania - wybrała taki kierunek studiów, który pozwala jej na rozwój na wielu różnych polach - jest studentką Wydziału Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Finalistka konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch 2017, wystawa: Warszawa, Galeria Katarzyny Napiórkowskej; II miejsce w Międzynarodowym Triennale Rysunku Studenckiego, Katowice 2017; Nagroda Wileńskiej ASP w konkursie „Idea − Object 2016”.
Cena wylicytowana
500 zł