30 Aukcja Sztuki XXI wieku® / 10 grudnia 2022

8. Mateusz Szczypiński | Oswajanie, 2019

Strona głównaAukcje nadchodzące30 Aukcja Sztuki XXI wieku®Oswajanie, 2019
Mateusz Szczypiński | Oswajanie, 2019

Mateusz Szczypiński (ur. 1984)

Oswajanie, 2019

kolaż, olej, płótno, 90 x 110 cm, sygnowany u dołu: 'MS' oraz opisany na odwrocie: '[MS | 2019 | MATEUSZ | SZCZYPIŃSKI | 2019'

Mateusz Szczypiński Mieszka i pracuje w Krakowie. Obronił dyplom z malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w roku 2012. Wcześniej, w 2009 roku ukończył studia z historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jego metodą twórczą jest operowanie cytatem, odwoływanie się do powszechnie znanej tradycji, obrazów i klisz zakodowanych w masowej świadomości. Wykorzystuje technikę kolażu. Wybrane wystawy indywidualne: 2019 – “Ruins Reserve”, Museum Burg Vischering, Ludinghausen (Niemcy); 2019 – “Stadt Gottes”, lokal_30, Warszawa; 2017 – “Please, Fill out the Form”, Widna Gallery, Kraków; 2015 – „Kurz w oku”, Galeria Dwie Lewe Ręce, Katowice; 2015 – „Rozrywka”, Galeria -1, Warszawa; 2014 – „Our Matters”, Parrotta Contemporary Art, Stuttgart (wspólnie z Benjaminem Bronnim); 2013 – „Przerost naturalny”, Centrum Kultury Katowice, Katowice. Swoje prace prezentował również na wielu wystawach zbiorowych, m.in. w Galerii Białej (Lublin); MOCAKu (Kraków); Fundacji Galerii Foksal (Warszawa); Europejskim Banku Centralnym (Frankfurt nad Menem); Galerii Kordegarda (Warszawa), czy w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą. Trzy jego prace w ostatnim czasie zasiliły zbiory Muzeum Narodowego w Gdańsku.
Estymacja:
14 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza:
9 000 zł