26 Aukcja Sztuki XXI wieku / 11 grudnia 2021

12. Mateusz Szczypiński | Krzyżówka "Figa e Aligato" , 2020

Strona głównaAukcje archiwalne26 Aukcja Sztuki XXI wiekuKrzyżówka "Figa e Aligato" , 2020
Mateusz Szczypiński | Krzyżówka

Mateusz Szczypiński (ur. 1984)

Krzyżówka "Figa e Aligato" , 2020

olej, kolaż, płótno, 120 x 100 cm, sygnowany na odwrocie

Mateusz Szczypiński Mieszka i pracuje w Krakowie. Obronił dyplom z malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w roku 2012. Wcześniej, w 2009 roku ukończył studia z historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jego metodą twórczą jest operowanie cytatem, odwoływanie się do powszechnie znanej tradycji, obrazów i klisz zakodowanych w masowej świadomości. Wykorzystuje technikę kolażu. Wybrane wystawy indywidualne: 2019 – “Ruins Reserve”, Museum Burg Vischering, Ludinghausen (Niemcy); 2019 – “Stadt Gottes”, lokal_30, Warszawa; 2017 – “Please, Fill out the Form”, Widna Gallery, Kraków; 2015 – „Kurz w oku”, Galeria Dwie Lewe Ręce, Katowice; 2015 – „Rozrywka”, Galeria -1, Warszawa; 2014 – „Our Matters”, Parrotta Contemporary Art, Stuttgart (wspólnie z Benjaminem Bronnim); 2013 – „Przerost naturalny”, Centrum Kultury Katowice, Katowice. Swoje prace prezentował również na wielu wystawach zbiorowych, m.in. w Galerii Białej (Lublin); MOCAKu (Kraków); Fundacji Galerii Foksal (Warszawa); Europejskim Banku Centralnym (Frankfurt nad Menem); Galerii Kordegarda (Warszawa), czy w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą. Trzy jego prace w ostatnim czasie zasiliły zbiory Muzeum Narodowego w Gdańsku.
Cena wylicytowana
18 000 zł *Sprzedaż warunkowa