16 Aukcja Sztuki XXI wieku / 24 sierpnia 2019

14. Mateusz Szczypiński | Bez tytułu, z cyklu "Krzyżówki", 2017

Strona głównaAukcje archiwalne16 Aukcja Sztuki XXI wiekuBez tytułu, z cyklu "Krzyżówki", 2017
Bez tytułu, z cyklu

Mateusz Szczypiński (ur. 1984)

Bez tytułu, z cyklu "Krzyżówki", 2017

olej, kolaż, płótno, 50 x 50 cm, sygn. na odwrocie: 'MS | 2017 | MATEUSZ SZCZYPIŃSKI'

2019 – wystawa zbiorowa „Nigdy nie namalowałem obrazu”, Galeria lokal_30, Warszawa

Mateusz Szczypiński Mieszka i pracuje w Krakowie. Obronił dyplom z malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w roku 2012. Wcześniej, w 2009 roku ukończył studia z historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jego metodą twórczą jest operowanie cytatem, odwoływanie się do powszechnie znanej tradycji, obrazów i klisz zakodowanych w masowej świadomości. Wykorzystuje technikę kolażu. Wybrane wystawy indywidualne: 2019 – “Ruins Reserve”, Museum Burg Vischering, Ludinghausen (Niemcy); 2019 – “Stadt Gottes”, lokal_30, Warszawa; 2017 – “Please, Fill out the Form”, Widna Gallery, Kraków; 2015 – „Kurz w oku”, Galeria Dwie Lewe Ręce, Katowice; 2015 – „Rozrywka”, Galeria -1, Warszawa; 2014 – „Our Matters”, Parrotta Contemporary Art, Stuttgart (wspólnie z Benjaminem Bronnim); 2013 – „Przerost naturalny”, Centrum Kultury Katowice, Katowice. Swoje prace prezentował również na wielu wystawach zbiorowych, m.in. w Galerii Białej (Lublin); MOCAKu (Kraków); Fundacji Galerii Foksal (Warszawa); Europejskim Banku Centralnym (Frankfurt nad Menem); Galerii Kordegarda (Warszawa), czy w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą. Trzy jego prace w ostatnim czasie zasiliły zbiory Muzeum Narodowego w Gdańsku.
Cena wylicytowana
7 000 zł