24 Aukcja Sztuki XXI wieku / 21 sierpnia 2021

4. Mateusz Piestrak | OSB-20-01-1300X950X25, 2020

Strona głównaAukcje archiwalne24 Aukcja Sztuki XXI wiekuOSB-20-01-1300X950X25, 2020
osb-20-01-1300x950x25-2020-mateusz-piestrak

Mateusz Piestrak (ur. 1991)

OSB-20-01-1300X950X25, 2020

olej, płótno, 130 x 95 cm, sygnowany na odwrocie: 'M. PIESTRAK'

Mateusz Piestrak
Malarz, absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W roku 2016 ukończył studia na Wydziale Malarstwa i Rysunku, w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka. Maluje różnorodne cykle obrazów, wobec których wspólnym pojęciem kluczowym jest szeroko rozumiany montaż. W swoich pracach często zestawia z sobą pozornie nieprzystające motywy i jakości plastyczne, tworząc w ten sposób paradoksalne, niepokojące kompozycje, nierzadko podszyte ironią i metamalarską grą. Mieszka i pracuje w Poznaniu. W 2016 roku otrzymał Nagrodę̨ Główną oraz Nagrodę Specjalną Banku Pekao S.A. podczas 36. edycji Konkursu im. Marii Dokowicz, w kategorii dyplomów artystycznych. W tym samym roku został laureatem Nagrody Artystycznej w konkursie malarskim „Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie”. Dwukrotnie brał udział w finale konkursu Artystyczna Podróż Hestii (2014, 2016). W roku 2020 został finalistą 13. Edycji Konkursu im. Eugeniusza Gepperta. Prezentował swoje prace na kilku wystawach indywidualnych i kilkunastu zbiorowych, w kraju i za granicą. Wystawy indywidualne: 2021 – „Coś dziwnego dzieje się z moim trawnikiem”, Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy; 2017 – „Modernization”, GATE Art Zone, Düsseldorf; 2017 – „Two more heads would appear in its place”, MITCH + CO/Parasol Projects, Nowy Jork; 2017 – „Non-places”, Allerstraße 15, Berlin; 2017 – „Teraz budując zacznę od dymu z komina”, Curators’ LAB, Poznań; 2017 – „Stream not found”, Assembly Gallery, Poznań; 2016 – „Widzialności”, Assembly Gallery, Poznań; 2015 – „Granica”, Galeria Nowa, Poznań; 2014 „Out”, Pawilon Sztuki ERGO Hestia, Warszawa.
Cena wylicytowana
4 200 zł