Aukcja ze zbiorów Kolekcjonera / 28 września 2022

33. Martyna Kliszewska | Nasturcje, 2022

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ze zbiorów KolekcjoneraNasturcje, 2022
33
nasturcje-2022-martyna-kliszewska

Martyna Kliszewska (ur. 1974 r.)

Nasturcje, 2022

olej, płótno, 130 x 90 cm, opisany na odwrocie: Martyna Kliszewska | Nasturcje| olej na płótnie 130 x 90 cm

Martyna Kliszewska
Jest absolwentką wydziału aktorskiego PWST w Krakowie oraz wydziału malarstwa i grafiki ASP w Łodzi. Od lat z powodzeniem godzi pracę w teatrze z twórczą aktywnością malarską. Swoje obrazy prezentowała podczas indywidualnych wystaw min. w Galerii Kuratorium w Warszawie, w galerii POSK w Londynie, w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie, podczas XX Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, a także w galerii TA3 podczas warszawskiej Nocy Muzeów. W latach 2005- 2007 zajmowała się sztuką użytkową. W 2005 roku w Galerii RED w Krakowie wystawiła kilka unikatowych lamp według własnego projektu przyjętych z uznaniem przez krakowską krytykę. Rok później podjęła współpracę z warszawską Galerią Sztuki Użytkowej OPERA, gdzie wystawiała kolejne obiekty świetlne. Od 2009 roku powróciła do malarstwa. Jej obrazy wyróżnia zmysłowe i sensualne ujęcie a spontaniczność i charakterystyczna paleta to cechy spójne tej twórczości. W 2019 roku artystka zaczęła tworzyć malarski cykl CARRARA GARDENS. To autorski projekt inspirowany pięknem marmuru karraryjskiego. Obrazy z tego cyklu były prezentowane na indywidualnych wystawach malarki w Londynie oraz w Warszawie pod honorowym patronatem Włoskiego Instytutu Kultury. Prace Martyny Kliszewskiej znajdują się we Francji, Włoszech, Stanach Zjednoczonych oraz w kilku prywatnych kolekcjach Polskiej Sztuki Współczesnej.
Cena wylicytowana
4 200 zł