16 Aukcja Sztuki XXI wieku / 24 sierpnia 2019

29. Martyna Czech | Zemsta, 2017

Strona głównaAukcje archiwalne16 Aukcja Sztuki XXI wiekuZemsta, 2017
29
Zemsta, 2017

Martyna Czech (ur. 1990)

Zemsta, 2017

olej, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie: 'MARTYNA CZECH "ZEMSTA" | OLEJ NA PŁÓTNIE 100X100 CM | 2017'

Martyna Czech Studentka V roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w pracowni prof. Andrzeja Tobisa. W swojej twórczości zajmuje się krytyką świata ludzkiego na podstawie własnych doświadczeń. W wielu pracach porusza temat cierpienia zwierząt. Jest wnikliwym obserwatorem zależności występujących między światem zwierząt i ludzi. Interesują ją sytuacje, w których zderzenie tych dwóch światów powoduje ból i cierpienie. W 2015 roku została laureatką Grand Prix - Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 42. Biennale Malarstwa ?Bielska Jesień 2015? w Bielsku-Białej. Wystawy zbiorowe: 2016 ? ?KREW-WERK? Fundacja Galerii Foksal, Warszawa; 2016 ? ?Pusty Tarnów??, Aspiranci, Tarnów; 2016 ? ?Studencki Obraz Roku 2016?, Galeria Rondo Sztuki, Katowice; 2015 ? ?Studencki Obraz Roku 2015?, Galeria Sztuki Dagma-Art, Katowice; 2015 ? Udział w wystawie zbiorowej XVI Festiwalu Sztuki Wysokiej ?Zaparowani...?, Galeria Stalowe Anioły, Bytom; 2014 ? Udział w wystawie zbiorowej XV Festiwalu Sztuki Wysokiej ?Nie taka sztuka straszna, jak ją malują?, Galeria Stalowe Anioły, Bytom.
Cena wylicytowana
7 500 zł