47 Aukcja Młodej Sztuki / 14 marca 2015

60. Marta Piórko | Kruk i wilk, 2015

HomeAukcje archiwalne47 Aukcja Młodej SztukiKruk i wilk, 2015
60
Kruk i wilk, 2015

Marta Piórko

Kruk i wilk, 2015

olej, płótno, 30 x 24 cm, sygn. na odwrocie

Marta Piórko Absolwentka wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku. Dyplom z malarstwa w 2007 r. w pracowni prof. M. Świeszewskiego. Zajmuje się malarstwem olejnym. W swoich obrazach łączy realistyczną technikę z pop surrealistyczną narracją. Jej obrazy charakteryzuje aura mistycyzmu, erotyzmu oraz melancholii. Prace publikowane były w amerykańskich i polskich magazynach takich jak: Fillgree, Catapuilt, Artysta i Sztuka, Art&Business. Wybrane wystawy: 2014 - "Zagadkowe niewyjaśnienia", wystawa prac Grażyny i Marty Julii Piórko, Art Affairs, Gdańsk; 2014 - Wystawa zbiorowa "Strange Stories", Galeria Stalowa, Warszawa; 2014 - Wystawa zbiorowa ?Art Zoo ? współczesny bestiariusz?, Adi Art, Łódź; 2013 - Wystawa zbiorowa "Sekrety wyobraźni", DAP1, Warszawa; 2012 - Wystawa indywidualna "Koniec Niewinności", Galeria 8Plus, Warszawa; 2011 - Wystawa indywidualna "Marta Piórko - Malarstwo", LOFT, Gdańsk.