48 Aukcja Młodej Sztuki / 9 kwietnia 2015

52. Marta Kurczyńska | Origami Geisha IV, 2015

aAukcje archiwalne48 Aukcja Młodej SztukiOrigami Geisha IV, 2015
52
Origami Geisha IV, 2015

Marta Kurczyńska (1978 Warszawa)

Origami Geisha IV, 2015

akryl, płótno, 110 x 30 cm
sygn. p. d.: MK oraz na odwrocie
Marta Kurczyńska Malarka, historyk sztuki. Ukończyła z wyróżnieniem PSP w Warszawie, dyplom z malarstwa u Z. Nowosadzkiego. Absolwentka Historii Sztuki na UKSW w Warszawie. Autorka książki o sztuce japońskiej ?Wierzenia, legenda, mit ? symbolika japońskich netsuke?. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Orientu, obecnie Instytutu Studiów nad Sztuką Świata. Uzyskiwała wyróżnienia w wielu konkursach plastycznych, np. na projekt biżuterii dla firmy Kruk. Brała udział w wystawach artystycznych m.in. w ekspozycji ?Inspiracje? w warszawskiej galerii Kuluary/Studio oraz wystawie Love is in the air? w salonie SDA na Nowym Świecie w Warszawie. Współpracuje z warszawskimi galeriami, jej obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych. Inspiracją jej malarstwa jest ludzka postać, portret ciała i duszy, zakomponowane w odrealnionym, zgeometryzowanym tle zdecydowanych barw. Natchnieniem pozostaje także estetyka i sztuka japońska.