65 Aukcja Młodej Sztuki / 26 stycznia 2017

11. Marta Kurczyńska | Japanese Bride IV, 2016

Strona głównaAukcje archiwalne65 Aukcja Młodej SztukiJapanese Bride IV, 2016
Japanese Bride IV, 2016

Marta Kurczyńska (1978 Warszawa)

Japanese Bride IV, 2016

akryl, płótno, 80 x 60 cm, sygn. l.d.: MK oraz na odwrocie

Marta Kurczyńska Malarka, historyk sztuki. Ukończyła z wyróżnieniem PSP w Warszawie, dyplom z malarstwa u Z. Nowosadzkiego. Absolwentka Historii Sztuki na UKSW w Warszawie. Autorka książki o sztuce japońskiej ?Wierzenia, legenda, mit ? symbolika japońskich netsuke?. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Orientu, obecnie Instytutu Studiów nad Sztuką Świata. Uzyskiwała wyróżnienia w wielu konkursach plastycznych, np. na projekt biżuterii dla firmy Kruk. Brała udział w wystawach artystycznych m.in. w ekspozycji ?Inspiracje? w warszawskiej galerii Kuluary/Studio oraz wystawie Love is in the air? w salonie SDA na Nowym Świecie w Warszawie. Współpracuje z warszawskimi galeriami, jej obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych. Inspiracją jej malarstwa jest ludzka postać, portret ciała i duszy, zakomponowane w odrealnionym, zgeometryzowanym tle zdecydowanych barw. Natchnieniem pozostaje także estetyka i sztuka japońska.
Cena wylicytowana
800 zł