41 Aukcja Młodej Sztuki / 18 października 2014

58. Marta Bilecka-Dudzińska | Relikt XXXVII, 2013

HomeAukcje archiwalne41 Aukcja Młodej SztukiRelikt XXXVII, 2013
58
Relikt XXXVII, 2013

Marta Bilecka-Dudzińska

Relikt XXXVII, 2013

akryl, płótno, 120 x 100 cm, sygn. l.d.: MARTA BILECKA

Marta Bilecka-Dudzińska Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa na ASP w Łodzi. Dyplom uzyskała w 2002 roku w Pracowni Malarstwa prof. M. Czajkowskiego i w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. A. Bartczaka realizując projekt książek autorskich. Jej malarstwo o rozpoznawalnym stylu, stanowi nowoczesne połączenie natury, pejzażu i przestrzeni, gdzie światło i przejrzysta woda metafizycznie reprezentują czystą duszę. Rzeki wartko płynące do głębokiego morza są metaforą odwagi w życiu, pokonywania przeszkód i możliwości zmian. Powracający motyw w twórczości to labirynty, które są symbolem poszukiwań właściwych ścieżek i prawdy. Prace prezentowała na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i za granicą (2012-2015) min. w Korei, Austrii, Norwegii, Danii.
Cena wylicytowana
1 000 zł