72 Aukcja Młodej Sztuki / 20 czerwca 2018

32. Mariusz Zdybał | Czwarta, 2018

aAukcje archiwalne72 Aukcja Młodej SztukiCzwarta, 2018
Czwarta, 2018

Mariusz Zdybał

Czwarta, 2018

olej, płótno, 90 x 80 cm, sygn. l.d.: Zdybał 2018

Mariusz Zdybał Ur. w Warszawie. Wykształcenie osiągnął w całkowicie odmiennej dziedzinie i niespodziewanie odkrył swoją własną drogę artystyczną. Po latach samokształcenia osiągnął sukces tworząc własny styl. Jego prace mogą być kojarzone z symbolizmem, nie jest to jednak bliski związek. Jego głęboki respekt dla artystycznego procesu twórczego wynika z potrzeby pokonywania przeszkód natury materialnej i cierpliwości, potrzebnych do osiągnięcia upragnionych efektów technicznych i estetycznych. Niekonwencjonalny warsztat połączył wyobraźnię i naturalny talent. W jego twórczości dominują kobiety – wszystkie typy – zarówno perwersyjne, wyidealizowane, jak i femme fatale, kobiety tajemnicze i niespokojne. Poza malarstwem sztalugowym zajmuje się ilustracją książkową, plakatem, malarstwem ściennym, projektowaniem wnętrz i mebli.
Cena wylicytowana
1 200 zł