16 Aukcja Sztuki XXI wieku / 24 sierpnia 2019

7. Mariusz Waras | M-city 1000, 2017

Strona głównaAukcje archiwalne16 Aukcja Sztuki XXI wiekuM-city 1000, 2017
M-city 1000, 2017

Mariusz Waras (ur. 1978)

M-city 1000, 2017

spray, szablon, płótno, 100 x 140 cm, sygn. na odwrocie: '"M-CITY 1000" | MARIUSZ WARAS 2017 | [sygnatura]'

2017 – wystawa indywidualna „All day, all night”, Galo Art Gallery , Turyn (Włochy)

Mariusz Waras
Doktor habilitowany, obecnie zatrudniony na stanowisku profesora Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi Pracownię Obrazu i Street Artu na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów. Dyplom magisterski i doktorski obronił w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W latach 2008-2014 był asystentem na macierzystej uczelni w prof. Jerzego Ostrogórskiego. W latach 2010-2013 prowadził Pracownię Projektowania Graficznego na Wydziale Rzeźby w Katedrze Intermediów, następnie pomiędzy 2013 a 2014 r. był asystentem prof. Henryka Cześnika w jego dyplomowej Pracowni Malarstwa. Prezes Stowarzyszenie Przestrzeń Sztuki WL4 mającego na celu, zapewnienia artystom miejsca indywidualnej twórczości, kreowania przestrzeni artystycznej wymiany, prezentowania, dyskusji i animacji, przede wszystkim lokalnej sceny artystycznej i kulturalnej Gdańska. Oprócz pracy akademickiej, zajmuje się projektowaniem graficznym, tworzeniem instalacji przestrzennych i malarstwem wielkoformatowym. Murale jego autorstwa podziwiać można na całym świecie (Niemcy, Ukraina, Norwegia, Włochy, Szkocja, Słowenia, Rosja, Portugalia, Holandia, Dania, Francja, Hiszpania, Litwa, Turcja, Łotwa, Szwajcaria, Anglia, Finlandia, Belgia, Serbia, Rumunia, Czechy, Słowacja, Irlandia, Węgry, Kolumbia, Brazylia, Tunezja, Indie, USA, Meksyk, Izrael, Indonezja). Autor kilkunastu wystaw indywidulanych i uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą.
Cena wylicytowana
11 000 zł