Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 czerwca 2020

33. Mariusz Stawarski | Rien ne va plus, 2019

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejRien ne va plus, 2019
33
Rien ne va plus, 2019

Mariusz Stawarski (ur. 1961)

Rien ne va plus, 2019

olej, płótno, 60 x 80 cm
sygnowany p.d.: 'MS19' oraz opisany na odwrocie: 'Mariusz STAWARSKI | "Rien ne va plus" | olej, 2019 r. | [sygnatura]'

Mariusz Stawarski Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Studiował w latach 1983-88 na wydziale Architektury i Wzornictwa Przemysłowego. W maju 1990 r. rozpoczął pracę w Muzeum Zamkowym w Malborku, gdzie do dzisiaj kieruje pracownią plastyczną, projektuje aranżacje wystaw oraz dba o szatę graficzną publikacji muzealnych. W połowie lat 80-tych zaczął brać udział w międzynarodowych konkursach karykatury w Polsce, Belgii, Turcji. Zdobył wyróżnienia i nagrody, najważniejsze to Grand Prix Satyrykonu’98, Srebrny Medal w 2014 i Second Prize na Aydin Dogan Vakfi w Turcji w 2005 roku. W latach 1996-1999 współpracował z tygodnikiem Wprost jako ilustrator. Wraz z Markiem Stokowskim jest współautorem książki Sny dla dorosłych i dla dzieci. Za ilustracje do niej otrzymał nagrodę polskiej sekcji IBBY w 1999 r. W listopadzie 2006 r. podpisał kontrakt z nowojorską agencją ilustratorów Lindgren & Smith. Jego klientami byli m.in. United Airlines, Heifer, Salt River Project, Eating Well Magazine, Pray!Magazine. W marcu 2009 wydano w USA książkę dla dzieci Sky Magic z jego ilustracjami. Rok później magazyn graficzny My Dpi z Taipei (Tajwan) przeprowadził z nim na swoich łamach rozmowę na temat początków twórczości, źródeł inspiracji i planów na przyszłość. W czerwcu 2011 roku ukazała się na naszym rynku wydawniczym Wyprawa —książka słynnego polskiego polarnika Marka Kamińskiego, do której Mariusz Stawarski wykonał kilkanaście ilustracji.
Cena wylicytowana
2 600 zł