Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 listopada 2021

32. Mariusz Lewandowski | Pocztówka z wyprawy poza czas, 2021

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejPocztówka z wyprawy poza czas, 2021
Mariusz Lewandowski | Pocztówka z wyprawy poza czas, 2021

Mariusz Lewandowski (1960 - 2022)

Pocztówka z wyprawy poza czas, 2021

olej, płótno, 100 x 130 cm, sygnowany p.d.: 'LEW 2021'

Mariusz Lewandowski
Polski malarz surrealista, urodzony w 1960 roku w Działdowie. Żył i tworzył na Warmii. W zaciszu swojej pracowni malował obrazy, których tematyka nierzadko wykraczała  daleko poza granice ludzkiego umysłu.  Na płótno przelewał swoje wizje i odczucia, grał światłem, przestrzenią, kontrastem. Prace pełne są symboli i skłaniających do refleksji szczegółów, które każdy odbiorca ma okazję interpretować na swój własny sposób - autor, poza nadaniem tytułu, nigdy nie tłumaczył swoich obrazów.
W 2017 roku artysta podjął współpracę z zespołem metalowym Bell Witch - na okładkę ich płyty stworzył obraz pt. “Esencja wolności”. Rozpoczął tym samym nowy rozdział swojej twórczości - od tego momentu powstało ponad trzydzieści okładek z obrazami Mariusza Lewandowskiego. Wśród wydawców płyt znalazły się takie firmy jak Sony Music Entertainment, 20 Buck Spin, Transcending Obscurity Records. Twórczość artysty stała się szerzej rozpoznawalna i doceniana poza granicami ojczyzny, m. in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Brazylii czy Niemczech.
Prace Lewandowskiego stały się również inspiracją dla twórcy legendarnej i renomowanej marki Zero Skateboards, Jamie’go Thomas’a. W 2021 roku wspólnie stworzyli limitowaną serię pięciu deskorolek, które szybko zyskały uznanie w środowisku miłośników tego sportu.
Cena wylicytowana
38 000 zł