Świąteczna Aukcja Sztuki Najnowszej / 1 grudnia 2021

8. Mariusz Krawczyk | Monolit I

Strona głównaAukcje archiwalneŚwiąteczna Aukcja Sztuki NajnowszejMonolit I
monolit-i-mariusz-krawczyk-1025501monolit-i-mariusz-krawczyk-1065541

Mariusz Krawczyk (ur. 1967)

Monolit I

olej, płótno, 120 x 180 cm, opisany na odwrocie: 180 x 120 | Mariusz Krawczyk | Monolit I

Mariusz Krawczyk
Mariusz Krawczyk ukończył wydział malarstwa na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1994 r. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. L. Ząbkowskiego. Fascynują go mroczne, otwarte przestrzenie na pograniczu abstrakcji. Pracując w technice olejnej tworzy wielowarstwową tkankę malarską, gęstą materię złożoną z faktury, laserunków, linii i plam, dużych jednolitych powierzchni i delikatnych detali, które przenikając się tworzą wielowymiarowe, atmosferyczne pejzaże. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Brał udział w wystawach zbiorowych między innymi w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Brukseli, Birmingham, Strasburgu, Seulu, Frankfurcie. Zdobył III nagrodę w konkursie Bielska Jesień 1995 r. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w Europie, USA, Kanadzie i Azji.
Cena wylicytowana
34 000 zł