Kobiety w sztuce. Artystki, kolekcjonerki, muzy. / 18 maja 2022

22. Maria Blomberg-Mrozowska | Kwiaty w wazonie

Strona głównaAukcje archiwalneKobiety w sztuce. Artystki, kolekcjonerki, muzy.Kwiaty w wazonie
kwiaty-w-wazonie-maria-blomberg-mrozowska-833517kwiaty-w-wazonie-maria-blomberg-mrozowska-981471

Maria Blomberg-Mrozowska (1883 Warszawa - 1956 tamże)

Kwiaty w wazonie

akwarela, papier, 50,5 x 71,50 cm, sygn. p.d.: Maria Blomberg

Maria Blomberg-Mrozowska W latach 1901-1905 studiowała w prywatnej szkole malarskiej u A. Badowskiego. Naukę kontynuowała w latach 1908-1909 w Academie Colarossi, a także prywatnie u J. P. Laurensa i H. Caro - Delvaille`a. Odbyła podróże artystyczne m.in. do Włoch, Szwajcarii, Niemiec i Austrii. Wystawiała w TZSP w Warszawie oraz na I i II Wystawie Niezależnych. Tematem jej prac były krajobrazy, kwiaty, portrety. Stosowała technikę olejną i akwarelę. Zajmowała się także nauczaniem malarstwa, historii sztuki i rysunku. Większość jej obrazów spłonęła w 1939r.
Cena wylicytowana
2 500 zł