akwarela, papier, 50,5 x 71,50 cm, sygn. p.d.: Maria Blomberg
Maria Blomberg-Mrozowska W latach 1901-1905 studiowała w prywatnej szkole malarskiej u A. Badowskiego. Naukę kontynuowała w latach 1908-1909 w Academie Colarossi, a także prywatnie u J. P. Laurensa i H. Caro - Delvaille`a. Odbyła podróże artystyczne m.in. do Włoch, Szwajcarii, Niemiec i Austrii. Wystawiała w TZSP w Warszawie oraz na I i II Wystawie Niezależnych. Tematem jej prac były krajobrazy, kwiaty, portrety. Stosowała technikę olejną i akwarelę. Zajmowała się także nauczaniem malarstwa, historii sztuki i rysunku. Większość jej obrazów spłonęła w 1939r.