21 Aukcja Sztuki XXI wieku / 23 stycznia 2021

6. Marcin Krawczyk | Tożsamość – Ja, 2019

Strona głównaAukcje nadchodzące21 Aukcja Sztuki XXI wiekuTożsamość – Ja, 2019
Marcin Krawczyk | Tożsamość – Ja, 2019

Marcin Krawczyk (ur. 1988)

Tożsamość – Ja, 2019

olej, płótno, 120 x 80 cm, sygnowany na odwrocie: Cinek 2019

2020 – wystawa indywidualna „HEADSHOTS – To nie jest kraj dla miłośników detali”, Trafostacja Sztuki, Szczecin
2019 – wystawa zbiorowa, 39. edycja konkursu im. Marii Dokowicz, MTP Poznań (Nagroda Prezydenta miasta Poznania)
2019 – wystawa zbiorowa „Figuracja teraz”, Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski

Marcin Krawczyk
W latach 2007-2010 studiował architekturę na Politechnice Poznańskiej. Absolwent Wydziału Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom mgr zrealizowany w pracowni prof. Andrzeja Zdanowicza. Oprócz malarstwa zajmuje się również tatuowaniem. Mieszka i pracuje w Poznaniu. W 2016 roku otrzymał wyróżnienie honorowe w konkursie Fundacji im. Franciszki Eibisch. Laureat Grand Prix w konkursie „Moje Zakopane” (2017) oraz I Nagrody w Pleneriadzie w Kazmierzu Dolnym (2017). Wybrane wystawy: 2020 – „To nie jest kraj dla miłośników detali”, Trafostacja Sztuki, Szczecin; 2019 – 39. edycja konkursu im. Marii Dokowicz, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań; 2019 – „Figuracja teraz”, Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski; 2018 – Art Fresh Festival, Hotel Sheraton, Warszawa; 2018 – wystawa laureatów I Ogólnopolskiego konkursu „Moje Zakopane”, Miejska Galeria Sztuki Władysława hr. Zamoyskiego, Zakopane; 2017 – I Ogólnopolski konkurs „Moje Zakopane”, Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego, Zakopane; 2017 – „Pleneriada”, Galeria Kokpit, Kazimierz Dolny; 2016, 2015 – konkurs Fundacji im. Franciszki Eibisch, Galeria Katarzyny Napiórkowskiej; Warszawa; 2014 – Mediations Biennale, Poznań
Estymacja:
3 500 - 5 000 zł
Cena wywoławcza:
1 600 zł