12 Aukcja Sztuki XXI wieku - Edycja kolekcjonerska / 25 sierpnia 2018

18. Marcin Kowalik | Kościół w Szczebrzeszynie ll, 2015

Strona głównaAukcje archiwalne12 Aukcja Sztuki XXI wieku - Edycja kolekcjonerskaKościół w Szczebrzeszynie ll, 2015
Kościół w Szczebrzeszynie ll, 2015

Marcin Kowalik (ur. 1981)

akryl, płótno, 130 x 80 cm, sygn. na odwrocie: Marcin | Kowalik 2015 | „OBRAZ OJCA W | KUCHNI / KOŚCIÓŁ | W SZCZEBRZESZYNIE / SERPARACJA PRZESTRZENI " | AKRYL 80 X 130 cm

2017 – wystawa indywidualna „Meanings”, Galeria Laboratorium Sztuki, Kraków
2016 – wystawa indywidualna „Zbieżne”, Galeria Messier 42, Kraków

Marcin Kowalik Artysta malarz, absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Uczestniczył w ponad 50 wystawach w Polsce i na świecie (m.in. Hamburgu, Lipsku, Düsseldorfie, Berlinie, Dublinie, Knoxville, Warszawie i Krakowie). Prace Marcina Kowalika można oglądać w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku, Clifford Chance Collection i licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Krakowa, laureat Nagrody Województwa Małopolskiego „ARS quaerendi” i Założyciel Fundacji „Obraz w pigułce”.
Cena wylicytowana
4 200 zł