15 Aukcja Sztuki XXI wieku / 11 maja 2019

7. Marcin Kowalik | 8b, 2019

Strona głównaAukcje archiwalne15 Aukcja Sztuki XXI wieku8b, 2019
8b, 2019

Marcin Kowalik (ur. 1981)

8b, 2019

akryl, płótno, 123 x 138 cm, sygn. na odwrocie: Marcin Kowalik "8B" | AKRYL 2019

Marcin Kowalik Artysta malarz, absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Uczestniczył w ponad 50 wystawach w Polsce i na świecie (m.in. Hamburgu, Lipsku, Düsseldorfie, Berlinie, Dublinie, Knoxville, Warszawie i Krakowie). Prace Marcina Kowalika można oglądać w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku, Clifford Chance Collection i licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Krakowa, laureat Nagrody Województwa Małopolskiego „ARS quaerendi” i Założyciel Fundacji „Obraz w pigułce”.
Cena wylicytowana
7 000 zł