Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

38. Marcin Kołpanowicz | Improwizacja, 2020

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejImprowizacja, 2020
38
improwizacja-2020-marcin-kolpanowicz

Marcin Kołpanowicz (ur. 1963 r.)

Improwizacja, 2020

olej, płótno, 90 x 80 cm sygnowany l.d.: Marcin | Kołpanowicz | MMXX

Marcin Kołpanowicz
W 1987 obronił dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, lecz pierwsze malarskie lekcje odbierał od swojego ojca – Andrzeja Kołpanowicza, znanego krakowskiego surrealistę. Autor skupia się głównie na malarskie olejnym i pastelu. Podejmuje tematykę fantastyczną, ale realizuje również bardziej akademickie motywy. Marcin Kołpanowicz swoje prace prezentował na ponad 20. wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą (m.in. w Nowym Jorku, Paryżu, Kolonii, Linzu, Wuppertalu, Aschau, Krakowie, Szczyrku i Krzeszowicach) oraz na licznych wystawach zbiorowych.
Cena wylicytowana
50 000 zł